Andreas Meyer Winnem – Vinner av Gullbrikken 2018

Andreas Meyer Winnem

Andreas Meyer Winnem

Gullbrikkekomiteens tale til vinneren:

Gullbrikken ble delt ut første gang i 2014. Gullbrikken er Norsk Scrabbleforbunds hederspris. Prisen deles ut til personer som har gjort en ekstraordinær innsats for forbundet eller for fremme av Scrabble som spill og sport. Prisen kan bare deles ut til én person (eventuelt en bedrift eller organisasjon) hver gang, maksimalt en gang årlig, og kan ikke deles.

Gullbrikkekomiteen, som i år har bestått av rypene Torill Johansen, Ruth Larsen og Karin Hvenekilde, har på ingen måte følt seg vingeklippet. Vi har vurdert, kaklet og klukket og kommet frem til årets vinner uten at noen av oss har følt behov for å opptre nebbete.

Gullbrikkekomiteen har bestemt at Norsk Scrabbleforbunds ærespris

Gullbrikken 2018

tildeles

en som virkelig fortjener en fjær i hatten.

_

En fugl har sunget meg i øret at årets vinner er en habil og beskjeden fyr som ikke bruser med fjærene. De han omgir seg med beskriver ham som en ryddig, pålitelig, inkluderende og skjønn person. På ingen måte noen hønsehjerne, flokken drar stor nytte av dommertalentet hans. Selv er vinneren en meget dyktigspiller som er å finne i de øvre luftlag på tabellen.

Årets vinner er langt fra noen fremmed fugl for Norsk Scrabbleforbund. Han har bidratt til å holde liv i Norges nest største Scrabblemiljø siden starten, og holder en beskyttende vinge over alle som vil være med å spille. 

Flokken sier om vinneren at de bare digger ham og at han er klippen deres. Trondheim Scrabble hadde ikke vært så aktivt som det er uten ham. 

Gullbrikkekomiteen har bestemt at Norsk Scrabbleforbunds ærespris Gullbrikken 2018 tildeles

Andreas Meyer Winnem

Gratulerer!

Dette innlegget ble publisert i Generelt. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *


to + = ni